Datatag ID Limited

O nás

Problém krádeže

Krádež je problém, ktorý ovplyvňuje všetkých z nás.

Dokonca aj keď patríte medzi tých šťastných, ktorým zatiaľ nikto nič neukradol, stále musíte platiť viac za ochranu vášho majetku, za váš dom, auto z dôvodu aktivít minority profesionálnych zlodejov.

DATATAG bol založený jednou z najväčších svetových firiem na začiatku 90-tých rokov , aby zaistil rovnováhu v prospech občanov dodržujúcich zákony. Počas poslednej dekády DATATAG ukázal, že hrá dôležitú úlohu v ochrane všetkých druhov majetku.

Srdcom ochrany DATATAG je elektronický transpondér , ktorý je vyvinutý tak, aby bol ukrytý v majetku, ktorý má byť chránený. Tieto miniatúrne transpondéry majú v sebe unikátny kód, ktorý je možné prečítať špeciálnym ručným skenerom, ktorý má k dispozícii polícia. To znamená, že zákonný vlastník majetku označený systémom DATATAG môže byť vždy identifikovaný políciou dokonca aj keď ďalšie identifikačné znaky boli odstránené.

Páchatelia sú si vedomí, že pokiaľ budú prichytení s označeným cudzím majetkom, nevyhnú sa trestnému stíhaniu. DATATAG má vynikajúcu úspešnosť a doposiaľ neprehral žiadne vyšetrovanie  pri ktorom figuroval ako dôkaz označený, kradnutý majetok so značením DATATAG. Páchatelia trestných činov sú si toho vedomí. Každý systém DATATAG obsahuje taktiež identifikačný štítok odolný proti manipulácii. Tento štítok páchateľovi napovie, že majetok je chránený elektronickým systémom proti krádeži. Toto väčšinou postačí na to, aby sa poohliadol po niečom dostupnejšom.

Systémy DATATAG obsahuje aj ďalšie prvky ochrany ako sú mikrobodky a UV nátery. To v podstate umožňuje označiť väčšie časti vášho majetku. Označený majetok je príliš riskantný tovar pre profesionálnych zlodejov!

O spoločnosti

Bola založená na začiatku 90-tých rokov ako dcérska spoločnosť Japonskej firmy  Mitsui. Mitsui je jedna z najväčších obchodných spoločnosti s ročným obratom 150 miliárd dolárov. Datatag bol pôvodne založený na boj proti krádežiam motocyklov. V súčasnej dobe je Datatag nezávislou spoločnosťou so súkromným kapitálom. Za dobu svojho pôsobenia dosiahla významné úspechy v prevencii krádeže motocyklov. V minulých rokoch vyvinula množstvo systémov ochrany aj pre iné segmenty vrátane skútrov, automobilov, 4x4 segmentu, bicyklov, motorových člnov, karavanov, návesov, poľnohospodárskej techniky, IT vybavenia či špeciálnych strojov a prístrojov. Register Datatag je prístupný pre políciu a ďalšie vybraté subjekty 24 hodín denne, 7 dni v týždni a umožňuje tak vyšetrovateľom okamžité informácie pri vyšetrovaní  majetkových trestných činov. Polícia je postupne preškolená a bude vybavená špeciálnymi skenermi na identifikáciu podozrivého majetku, alebo majetku pochádzajúceho z trestnej činnosti. Takto môže polícia urýchliť pri označenom majetku celý proces vyšetrovania a ukradnutý majetok vrátiť pôvodnému vlastníkovi.

Datatag on Twitter Datatag on Facebook Datatag on YouTube Datatag Latest News
REGISTRAČNÝ SYSTÉM
Datatag Official Sponsor of BSB